Pobyt dla Seniora

W Neuroporcie troszczymy się o każdego człowieka.

Jako osoby, które na co dzień zajmują się pomocą i wsparciem w takich sytuacjach, doskonale rozumiemy potrzeby seniorów, ale także ich bliskich, którzy często z różnych obiektywnych przyczyn nie są w stanie zapewnić profesjonalnej całodobowej opieki tym, na których najbardziej im zależy. Między innymi dlatego Neuroport powstał z myślą o niesieniu pomocy osobom, których sprawność ruchowa, a co za tym idzie – komfort życia, uległy pogorszeniu na skutek choroby lub podeszłego wieku.

Oferta dla seniora

Do dyspozycji naszych Seniorów oddajemy pozbawiony barier architektonicznych budynek w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, osób przewlekle chorych, wraz z przepięknie zaaranżowanym wnętrzem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom oferujemy pobyt w komfortowo urządzonych pokojach, dostosowanych do potrzeb osób niesamodzielnych, w tym niesamodzielnych, pod okiem troskliwego i wykwalifikowanego personelu.

Indywidualne potrzeby naszych mieszkańców są dla nas najważniejsze i do nich dostosowujemy nasze usługi, które świadczone są na bardzo wysokim poziomie, i z dużym zaangażowanie. Zapewniamy przyjazną i rodzinna atmosferę, dzięki czemu rodzina może znaleźć wytchnienie i spokój.

W ramach pobytu zapewniamy:

  • Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych z nowoczesnymi windami
  • Komfortowe i jasne pokoje z systemem przywoławczymi łóżkiem rehabilitacyjnym
  • Pokoje wyposażone w telewizję oraz dostęp do Wi-Fi, nowocześnie umeblowane i klimatyzowane
  • 5 pysznych posiłków dziennie, które są przygotowywane w naszej kuchni
  • Wspólne przestrzenie z kawiarnią, biblioteką, zimowym ogrodem i kapicą
  • Pomoc w codziennych czynnościach uwzględniająca indywidualne potrzeby w zakresie pielęgnacji, opiekę lekarską, pielęgniarską, opiekuna medycznego
  • Codzienne zajęcia ruchowe, w tym rehabilitacyjne oraz zajęcia terapeutyczne, takie jak zajęcia manualne, treningi pamięci, warsztaty, muzykoterapia, biblioterapia)
  • Unikatowy mikroklimat (jezioro Kierskie)
  • Inne usługi, takie jak: pranie odzieży w wewnętrznej pralni, wizyty duszpasterskie, organizowanie spotkań okolicznościowych, organizowanie czasu wolnego według po-trzeb i upodobań Seniorów, wizyty podologa i innych specjalistów.

Neuroport jest doskonałym miejscem dla osób, które borykają się z niesamodzielnością, nie-pełnosprawnością, która z reguły wiąże się z odosobnieniem i samotnością społeczną. Chcąc podnosić poziom życia ww. osób oraz intensywność ich partycypacji w życiu społecznym, proponujemy Nasze zaangażowanie, troskę, jak również organizację wolnego czasu po-przez propozycję ciekawych warsztatów i spotkań.