Seniorze,
ćwicz z głową!

Seniorze, ćwicz z głową! Trening jako element profilaktyki i rehabilitacji. Jak aktywność fizyczna i umysłowa wpływa na zdrowie i życie seniora

Warsztat poświęcony będzie nauce samodzielnego wykonywania ćwiczeń zgodnie z zasadą: ćwicz mało i efektywnie. Zajęcia obejmować będą podstawowe zasady budowania własnego treningu ruchowego w celu uzyskania optymalnych efektów wydolności i sprawności ogólnej.  Zajęcia praktyczne połączone będą z wykładem.

W drugiej części spotkania odbędzie się wykład o tym jak zachować zdrowy umysł przez całe życie. W części teoretycznej zostaną przedstawione ciekawostki o pracy mózgu oraz praktyczne wskazówki dotyczące zachowania zdrowej aktywności umysłowej przez całe życie.
W części praktycznej odbędzie się trening umysłu z wykorzystaniem różnorodnych technik i ćwiczeń, pomagających utrzymać mózg w dobrej kondycji.
Warsztat adresowany jest do tych wszystkich, którzy chcą jak najdłużej zachować sprawność umysłową oraz zapobiegać zmianom degeneracyjnym poprzez odpowiednie ćwiczenie funkcji poznawczych.

Zajęcia w ramach Akademii Neuroportu poprowadzą fizjoterapeuta i psycholog z Ośrodka Neuroport.

Termin: 21.04.2023 (piątek) godz. 10:30

Miejsce: Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej, Poznań ul. Bojerowa 28.

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy.

Zgłoszenia: tel. 690 121 883, izabela.blazejewska@neuroport.pl

skontaktuj się z nami!

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej