Neuroport – pomagamy w powrocie do zdrowia

Neuroport: dajemy nie tylko nadzieję – pomagamy w powrocie do zdrowia

Ośrodek Rehabilitacyjny Neuroport jest przykładem nowoczesnej placówki, w której proces przywracania sprawności w ramach rehabilitacji przede wszystkim neurologiczno-ortopedycznej i senioralnej, przynosi znakomite rezultaty. Neuroport, dzięki starannie dobranej kadrze i bardzo nowoczesnym urządzeniom rehabilitacji robotycznej, już pozwoliły sporej grupie pacjentów na powrót do zdrowia, bądź na wyraźne jego przyspieszenie. Przykładamy olbrzymią wartość do tego, by pacjenci czuli się u nas komfortowo. Jesteśmy Twoim partnerem w powrocie do odzyskania pełnej sprawności.

Neuroport: nowoczesny sprzęt i znakomici specjaliści

Prowadzimy kompleksowe rehabilitacje neurologiczne, ortopedyczne, onkologiczne i kardiologiczne w formie turnusów rehabilitacyjnych oraz rehabilitacji ambulatoryjnej – mówi Edyta Oszkinis, prezes Zarządu Ośrodka. — Cieszę się, że już jesteśmy bardzo dobrze oceniani przez naszych pacjentów, którzy niejednokrotnie przyznają, że nie spodziewali się wcześniej tak dobrych efektów leczenia, podobnie jak wysoko oceniają warunki, pozwalające nam wspierać seniorów i osoby z ograniczeniami sprawności. Trafiają do nas przede wszystkim pacjenci po udarach, z chorobą Parkinsona, ze stwardnieniem rozsianym, a także po przerwaniu rdzenia kręgowego. Zapewniamy im pomoc doświadczonych lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, neurologopedów, neuropsychologów oraz terapeutów zajęciowych. Mogę z pełną odpowiedzialnością zapewnić, że to znakomity zespół, który w maksymalnym stopniu wspiera i pracuje z pacjentem, by ten odzyskiwał sprawność w bezpiecznych i komfortowych warunkach — podkreśla prezes Zarządu.

Warto wiedzieć, że Neuroport jako jedyny w Wielkopolsce, posiada wśród nowoczesnych urządzeń automatyczną ortezę kończyn dolnych “Lokomat Pro 6”, pozwalającą na rehabilitację na bieżni, szczególnie skuteczną u pacjentów z zaburzeniami chodu spowodowanymi przez choroby neurologiczne — m.in. udar mózgu, uraz czaszkowo-mózgowy, stwardnienie rozsiane i inne. Pacjenci korzystają też z bieżni do neurologicznej oraz ortopedycznej rehabilitacji ruchowej kończyn dolnych z zespolonym podnośnikiem pacjenta do dynamicznego odciążenia, a także z urządzeń do neurorehabilitacji i terapii rąk. W tym z “Hocoma Manovo Spring”, czyli urządzenia do rehabilitacji neurologicznej dłoni, używanego m.in. do treningu funkcji chwytania i rozluźniania uścisku dłoni w przypadkach uszkodzeń mózgu i innych schorzeń neurologicznych. Pozwala ono na trening w przestrzeni 3D nawet pacjentom z poważnymi upośledzeniami funkcji ruchowych!

Rehabilitacja daje niesamowite efekty – podkreśla Edyta Oszkinis. — Notujemy u pacjentów poprawę sprawności już po 2-3 tygodniach pracy, przy czym oczywiście zależy to od indywidualnych warunków każdego z nich: od przebiegu choroby, od tego, jak ciężki był udar, czy kiedy do niego doszło — zauawża prezes Zarządu Neuroport.

Ośrodek Rehabilitacyjny Neuroport — dajemy nadzieję i wyznaczamy standardy troski i opieki

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport przyjmuje pacjentów na zasadach komercyjnych, jednak już w najbliższym czasie będzie także realizować świadczenia z dofinansowaniem PFRON. Zgłaszają się do niego pacjenci głównie z Wielkopolski, choć nie tylko, przedstawiając formularz kwalifikacyjny i potrzebne do konsultacji lekarskich dokumenty z dotychczasowego rozpoznania i przebiegu leczenia. Warto dodać, że do ośrodka położonego w sąsiedztwie jeziora Kierskiego przyjeżdżają osoby z pozytywnym nastawieniem, z wiarą w powodzenie procesu rehabilitacji. To jest bardzo ważne na każdym jej etapie.

Wartości Neuroport: troska, bezpieczeństwo, zaangażowanie, jakość

Ośrodek zapewnia wsparcie osobom starszym i z ograniczeniami sprawności. Dla nich ważna jest nie tylko terapia zajęciowa, psychologiczna, czy ruchowa, ale także zajęcia w grupach, które poprzez kontakt z innymi ludźmi, tak nieraz potrzebny seniorom, wyraźnie wpływają na poprawę samopoczucia. Tu spotykają się nie tylko z komfortowymi pokojami, przyjazną kadrą, czy z rehabilitacją w rodzinnej atmosferze — w Neuroporcie nierzadko odnajdują swoją bezpieczną przystań. Wyspecjalizowana kadra daje naszym pacjentom nadzieję i siłę do dalszego działania.

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590
recepcja@neuroport.pl

skontaktuj się z nami!

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej