Zapisy na turnusy rehabilitacyjne

Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej rusza z zapisami na turnusy

W Kiekrzu tuż pod Poznaniem powstał nowy ośrodek rehabilitacyjny Neuroport dla osób dorosłych z chorobami neurologicznymi i ortopedycznymi oraz dla seniorów. Jest to jedyne tego typu miejsce w Wielkopolsce, gdzie podczas turnusów rehabilitacyjnych, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również urządzenia z zakresu robotyki. Ten rodzaj terapii, określa się w literaturze medycznej, jako rehabilitację robotyczną. Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii. Dlaczego warto zdecydować się na turnusy organizowane przez Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport spod Poznania?

Neuroport: profesjonalne i przyjazne seniorom turnusy rehabilitacyjne pod Poznaniem

Klasyczna rehabilitacja wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne oraz urządzenia z grupy “Sensory-Based Therapy”, stwarza nowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi, u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona. W przypadku schorzeń ortopedycznych rehabilitacja z zastosowaniem nowych technologii umożliwia wczesne wspomaganie pacjenta na etapie pionizacji i nauki chodu. Jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji ma szczególne znaczenie w przypadku złamań kończyn, zabiegów operacyjnych lub urazów komunikacyjnych, gdzie ból i unieruchomienie wywołują niekorzystne zmiany w narządzie ruchu, wydłużając czas do osiągnięcia pełnej sprawności.

Zaawansowana technologia w Neuroport. Robotyka wspiera klasyczną rehabilitację

Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego sprzętu, który uzupełnia działanie klasycznej rehabilitacji. Jednym z takich urządzeń jest “Lokomat Pro 6” — umożliwiający reedukację chodu nawet u tych osób, które z powodu choroby utraciły tę funkcję. Regularne treningi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych — ośrodkowego i obwodowego — układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, przy stwardnieniu rozsianym, czy w chorobie Parkinsona.

Innymi urządzeniami, wykorzystywanymi w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport, są “Armeo Spring” i “Bimeo”, które są przeznaczone do rehabilitacji kończyn górnych oraz “Manovo Spring” i “Rękawica Music Glove” — do rehabilitacji dłoni. W trakcie terapii senior ma możliwość obserwowania wykonywanego ruchu na monitorze w czasie rzeczywistym. Stały podgląd dostarcza precyzyjnych informacji o błędach, dzięki czemu można je na bieżąco korygować i wielokrotnie powtarzać ruch, aż do osiągnięcia pożądanego wzorca. Sesje terapeutyczne są zaplanowane i realizowane w formie komputerowych gier zadaniowych o różnych stopniach trudności. Grafika oraz efekty dźwiękowe powodują, że niezbędna, duża ilość wymaganych powtórzeń wykonywana w takiej formie, jest atrakcyjna i motywująca dla pacjenta.

Turnusy rehabilitacji neurologiczno-ortopedycznej w Neuroport

W Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej organizowane są dwa rodzaje turnusów. Pierwszy z nich dzieli się na trzy typy i skierowany jest dla osób, których sprawność ruchowa uległa pogorszeniu na skutek chorób:

Neurologicznych:

 • udar mózgu;
 • stwardnienie rozsiane;
 • choroba Parkinsona;
 • uszkodzenie rdzenia kręgowego;
 • choroby nerwowo-mięśniowe.

Ortopedycznych:

 • Endoproteza stawu biodrowego;
 • Endoproteza stawu kolanowego;
 • Złamania kończyn;
 • Urazy komunikacyjne;
 • Rehabilitacja poszpitalna ortopedyczna.

Onkologicznych (z objawami neurologicznymi):

 • po radioterapii;
 • po zabiegach operacyjnych.

W ramach tego rodzaju turnusów wykonywane są zabiegi takie jak: kinezyterapia, neurorehabilitacja, metody PNF, Bobath czy fizykoterapia. Szczegóły zabiegów zawarte są w poszczególnych programach turnusów. Ponadto warto nadmienić, że prywatny dom seniora Neuroport wyposażony jest w pionizatory oraz podnośniki do reedukacji chodu w tzw. dynamicznym odciążeniu, co znacznie ułatwia rehabilitację pacjentów leżących i jeżdżących na wózkach. Nowoczesne wyposażenie, wykwalifikowana kadra oraz opieka na wysokim poziomie stwarzają warunki, aby w maksymalnym stopniu wspierać i wykorzystywać potencjał pacjenta na drodze do sprawności.

Turnus rehabilitacji senioralnej — prywatny pobyt senioralny pod Poznaniem

Drugi rodzaj turnusu oferuje wsparcie osobom starszym z ograniczeniami sprawności ogólnej wieku podeszłego. Jednak pobyt w prywatnym domu seniora nie opiera się tu tylko i wyłącznie na rehabilitacji. Ośrodek wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowotnym, ale również potrzebom takim jak szeroko rozumiane potrzeby społeczne, estetyczne i duchowe. Dzięki kompleksowemu podejściu, cały pobyt seniora może znacznie wpłynąć na jego samopoczucie i sprawność, co w konsekwencji prowadzi do poprawy jakości życia.

Program tego rodzaju turnusu obejmuje szereg aktywności:

 • Rehabilitacja ogólnorozwojowa;
 • Kinezyterapia;
 • Terapia zajęciowa;
 • Warsztaty pasji i twórczości;
 • Zajęcia z muzykoterapii, arteterapii, estetoterapii, biblioterapii i inne formy zajęć twórczych.

Rehabilitacja odbywa się w funkcjonalnym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku, znajdującym się w pobliżu jeziora Kierskiego (pod Poznaniem). Ośrodek podzielony został na część rehabilitacyjną oraz pobytową, w obrębie której znajduje się wiele przestrzeni wspólnych, takich jak: sale zajęć, pokoje dzienne, jadalnia i kawiarnia, a także ogród zimowy. Przestronne strefy wspólne oraz zewnętrzny ogród sprzyjają budowaniu społeczności i integracji pacjentów. Do dyspozycji są jasne i przytulne pokoje dwuosobowe, dostosowane do potrzeb umeblowanie oraz możliwość personalizacji przestrzeni.

Poruszanie się po domu seniora ułatwia podzielenie przestrzeni na strefy kolorystyczne oraz dedykowany system informacji wewnętrznej. Projekt wnętrz będąc jednocześnie nowoczesnym, nawiązuje stylistycznie do wnętrz lat 60. i 70., co zgodnie z badaniami nad demencją ułatwia odnalezienie się w nowej przestrzeni. Ciepłe kolory ziemi oraz naturalne materiały, tworzą przyjazną atmosferę, spełniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Otaczająca budynek natura widoczna z okien pokoi oraz projekt wnętrz wzajemnie się uzupełniają.

Obecnie trwają zapisy na turnusy rehabilitacyjne oraz pobyty dla seniorów. Więcej informacji o programach zajęć oraz kontakt do rezerwacji miejsc można znaleźć na oficjalnej stronie Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport.

Kontakt:

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590
biuro@neuroport.pl

skontaktuj się z nami!

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej